Úvod > Aktuality > Mládežka v Poháru rozhlasu dvakrát zlatá

Mládežka v Poháru rozhlasu dvakrát zlatá

Zveřejněno 8.5.2018 22:12 - Mgr. Hana Hlávková - Přečteno: 696×

I v letošním roce se chlapci a děvčata naší školy zúčastnili dlouhodobě atraktivní
atletické soutěže školních družstev Poháru rozhlasu, která se konala 3. 5. a 4. 5.
na stadionu TJ Znojmo.

V jubilejním 50. ročníku startovaly týmy děvčat a chlapců z celého okresu a závodilo se
v těchto disciplínách: 60m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, vrh koulí, 600m, 800m,
1000m, 1500m, štafeta 4 x 60m.

Ve čtvrtek 3. 5. startovali naši mladší chlapci (ročník narození 2005, 2006) i starší chlapci
(ročník narození 2002, 2003, 2004). A závod se jim opravdu vydařil.

Mladší chlapci předvedli, že jim je atletika blízká, a ve velké konkurenci závodníků obsadili
celkově krásné druhé místo.
Reprezentovali nás: Ivar Achrer 6.A, Ondřej Eliášek 6.A, Adam Bystrianský 7.A, Jiří Hamza 7. D,
Daniel Tůma 7.D, David Nezveda 7.D, Vladimír Havlíček 6.D, Tomáš Toufar 6.D, Radek Havelka 6.C,
Ondřej Kučera 7.B

Starší chlapci nám udělali ještě větší radost. Po skvělém výkonu zvítězili a tím si zajistili postup
do krajského finále!!! Oporami týmu byli především Martin Pexa 9.E, který výkonem 166cm zvítězil
ve skoku vysokém, Jan Polák 9.A si doběhl pro první místo v běhu na 1500m ve skvělém čase 4:50,8,
Lukáš Sedláček 9.C ve vrhu koulí skončil druhý výkonem 11, 38m, Lukáš Matoušek 9.E byl druhý
nejrychlejší ze všech sprinterů ve běhu na 60m časem 7,5.
Dále nás reprezentovali: Jan Havelka 9.A, Jan Benko 9.E, Ota Mrňa 9.D, Marek Novák 9.E,
Adam Žůrek 9. D, Radim Svitok 9.B.

V pátek 4. 5. se uskutečnil závod v kategoriích mladších a starších dívek a holky z Mládežky dokázaly,
že jsou velké bojovnice.

Starší děvčata předvedla skvělé výkony a celkově skončila na druhém místě za Gymnáziem
dr. Karla Polesného. Nejvíce bodů pro tým získala Aneta Březinová 7.D, která svými nejlepšími
osobními výkony zvítězila v běhu na 60m časem 8.0 sec. i ve skoku dalekém výkonem 441 cm,
Erika Kourková  8.D vyhrála skok vysoký výkonem 148 cm, ve vrhu koulí skončila na druhém místě
výkonem 8,54 m.
Dále nás reprezentovali: Aneta Jordánová 7.D, Bára Bělobradičová 7.D, Kristýna Procházková 7.D,
Tereza Čučková 8.D, Samanta Makovičková 8.D, Eva Goldová 9.C, Soňa Dibelková 9.E, Lucie Molíková 9.A

V kategorii mladších dívek byly výkony všech týmů velmi vyrovnané a po celkovém součtu bodů ze všech
disciplín holky z Mládežky vyhrály!!!

Prvenství ve svých disciplínách získaly: Katka Machalová 7.D ve skoku vysokém výkonem 130 cm,
Natálie Havlíková 7.D v hodu míčkem výkonem 37, 51m, Lucie Zapletalová 6.A ve skoku dalekém
výkonem 398 cm. Míša Bajcarová 6.D se umístila na druhém místě v běhu na 60m výkonem 8,7 sec.
i Jana Coufalová 6.D ve skoku dalekém výkonem 385 cm.
Dále nás reprezentovaly: Ema Achrerová 6.A, Michaela Černá 6.D, Monika Zídková 7.D,
Valentýna Domacasse 7.D, Gabriela Tomášková 7.C.

Všem holkám i klukům děkujeme za bojovnost, reprezentaci školy a vítězným týmům přejeme sportovní