Historie

Historie naší školy má dlouholetou tradici. Budova na ulici Mládeže 1 byla postavena vroce 1910,o 20 let později budova Mládeže 3.Dějiny budovy na ulici Vrchlického se datují od roku 1931. V budově Mládeže 1 sídlila od roku 1910 Chlapecká měšťanská škola císaře Franze Josefa. Byla považována za nejvýstavnější znojemskou školu, a proto sem byla přemístěna česká měšťanská škola.Od roku 1923 zde měla své učebny i česká obchodní škola. Objekt školy dostal při jednom z náletů za druhé světové války zásah, proto ho čekala důkladná oprava. Budova na ulici Mládeže byla vystavena roku 1930 stavitelem a architektem Hynkem Smejkalem ze Znojma. Nápis nad vchodem zněl Odborné školy živnostenské. Budova školní jídelny na nám. Armády 16 je v provozu od 1.1.1977. Nahradila starý Katolický dům, který sloužil jako společná školní jídelna pro znojemské školy.