Načítání...
 
info@zsmladeze.cz
tel.: 515 224 765
Základní škola, Znojmo, Mládeže 3,
příspěvková organizace
Vedeme žáky k zájmu o sport, jazyky a hudbu.
 

Úspěchy

Úvod > Úspěchy > Florbalisté naší školy jsou znovu nejlepší v kraji!

Florbalisté naší školy jsou znovu nejlepší v kraji!

Zveřejněno 27.11.2019 20:40 - Mgr. Hana Hlávková - Přečteno: 294×
 
Naše škola si na sebe díky úspěchům v minulých letech ušila tak trochu bič. Vždyť za poslední tři roky, se nám pokaždé podařilo probojovat mezi nejlepších šest týmů České republiky.
 
Z toho dvakrát jsme skočili na třetím a jednou čtvrtém místě. Každý čeká hodně. Tyto úspěchy se nedají brát jako samozřejmé a nepřišly z ničeho nic. Jsou za nimi ranní tréninky ve sportovních třídách a samozřejmě spolupráce s oddílem TJ Znojmo Laufen CZ.
 
Kluci šli tedy do letošní sezóny s touhou napodobit a snad se i znovu přiblížit republikovému finále. 
 
Postupně zvítězili v silném okrese nad všemi soupeři a tím si zajistili postup do Slavkova, kde se 26. listopadu odehrálo krajské kolo. 
 
Naši žáci vzali turnaj velice vážně. To dali najevo nejen hrou, ale  třeba i tím, že do Slavkova vyrazili jako profesionálové v košilích, nebo rovnou v saku! Takový přístup nečekal ani jeden ze sedmi týmů, kteří stejně jako my byli vítězové ve svých okresech. 
 
Společně s naší školou se na kraj probojovalo Brno, Hroznová Lhota, Slavkov, Vyškov, Ostrovačice, Olešnice, Kobylí. Týmy byly rozděleny do dvou skupin A a B. 
 
Mládežka byla ve skupině A společně s Brnem, Hroznovou Lhotou a Slavkovem. Hned v prvním zápase jsme prohráli 0:3 s Brnem. Ze špatného zápasu jsme se poučili a od té doby šli za vítězstvím jak nad Hroznovou Lhotou, tak nad Slavkovem. Po zápasech ve skupině se nám podařilo postoupit z druhého místa do semifinále. 
 
O postup do finále jsme změřili síly s vítězem skupiny A Ostrovačemi. Jasně jsem je přehráli a byli jsem hladoví po odvetě s týmem, který nás porazil v úvodu. ZŠ Labská Brno byla od té doby považována za favorita turnaje. To potvrdila i v semifinále, kde zvítězila 8:0 nad ZŠ Olešnice. 
 
Ovšem naši florbalisté ukázali opravdové srdce a touhu zvítězit za každou cenu! Příkladem celému týmu byl jako správný kapitán Martin Vavřina, který šel do každého zápasu s žaludečními problémy a horečkou. Svým odhodláním zvítězit dokázal strhnout celý tým, který podal neuvěřitelný výkon! Kluci Brno jsme téměř k ničemu nepustili a zvítězili 5:1. Sledovat takový zápas byl zážitek.
 
Už se těšíme na kvalifikaci o republikové finále kam postoupí pouze šest nejlepších škol v České republice.
 
Kvalifikace se hraje 25. února v Litomyšli a naši fešáci pojedou Znojmo reprezentovat určitě znovu v saku.
 
Sestava týmu: Ondřej Štraus, Michal Smolka, Martin Vavřina, Tomáš Frimel, Jan Hlávka, Adam Novotný, Damian Jelínek, Ondřej Herman, Jakub Jaroš, Matěj Martinek, Mikuláš Mareš, Jiří Jedlička,  Michal Navrátil, Matyáš Přibyl a Lukáš Drozd. 
 
ZŠ Mládeže děkuje celému týmu za výbornou reprezentaci naší školy a města. Přejeme klukům štěstí a v novém roce ještě hodně sportovních úspěchů.
 
Text a foto: Mgr. Jan Vyskot
 
 

Nahoru

Komentáře

Žádný příspěvek.Nahoru
Partne?i
 
Z?izovatel
 


www.1scznojmo.czwww.msmt.cz


www.strojirny.cz

 www.laufen.cz
 

www.datalife.cz

 

    

Patchworkový klub Znojmo

M?sto Znojmo
www.znojmocity.cz

http://www.fraus.cz/foto/1069.jpg

www.fraus.cz

 

www.zkouskypark.cz

 

www.cedu.cz
 

http://www.vodarenska.cz/


www.avmedia.cz

 

www.esfcr.cz

 

http://deti.mensa.cz


www.veskole.cz

 

 

Elektrokov,a.s. Znojmo

 

AŠSK-Centrum sportu