Krajské setkání parlamentů ZŠ a SŠ v Brně

26.02. 2023

Ve středu 22. 2. se 4 zástupci našeho školního parlamentu - Matěj Texl (9.A), Karla Kožíšková (8.A), Lucka Slonková (9.B) a Tereza Vacušková (8.C) společně se svojí koordinátorkou Hanou Schwarzovou zúčastnili Krajského setkání parlamentů ZŠ a SŠ Jihomoravského kraje v Brně.

Cílem tohoto setkání, kam zavítalo kolem 38 škol, bylo vyměnit si zkušenosti a získat nové podněty a nápady pro další činnost parlamentů.

Žáci, studenti SŠ i jejich koordinátoři se rozdělili a pracovali ve worshopech, kde se naučili mimo jiné i novým hrám (např. správné mluvení, navázáni dobrých vztahů v parlamentu.....)

Součástí setkání byla i soutěž s názvem ,,Náš parlament v 90-ti sekundách", kam se přihlásilo celkem 14 škol.

Naši parlamenťáci mají rádi výzvy a tak se této soutěže zúčastnili a ..................... zvítězili. Za což jim patří velké poděkování za propagaci a vzornou reprezentaci naší školy.

Také jsme na tomto setkání navázali nové kontakty s jinými školami a domluvili se na vzájemné spolupráci v budoucím období, na což se již velmi těšíme.

Text a foto: Mgr. Hana Schwarzová