Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Jeden svět nás baví

neděle 26. března 2023 18:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 360x

Již tradičně se naše škola zúčastňuje mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Žáci celého druhého stupně viděli několik filmů se sociální tématikou, po kterých vždy následovala diskuze. Např. osmé ročníky zhlédly film „Dívčí gang“. Takto jej okomentovali žáci z 8.A:

„Dokument byl o influencerce „Leoobalys“ z Berlína. Snímek ukázal pravou podstatu influencerství, které je nám blízké. Příběh popisoval náročnou cestu k její slávě. Podle nás měla až moc „šílených“ fanoušků, převážně mladších děvčat. Na jejím životě jsme uviděli i druhou stranu influencerství. Neměla žádné skutečné kamarády a také přišla o své soukromí.“

Text: Mgr. Jitka Matyasková + žáci 8.A