Zobrazit navigaci

Ovoce a mléko do škol

čtvrtek 11. listopadu 2021 10:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 822x

Jablko - vybrali jsme odrůdu Golden Delicious. Znáte je z předchozích let, tato odrůda je nejrozšířenější světovou tržní odrůdou jablek, pravděpodobně se jedná o křížence odrůd Griemsovo zlatožluté a Reneta zlatá. Připravená jablka byla vypěstována v okolí Piešťan. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu.

Rajčata patří mezi naši nejoblíbenější zeleninu. Posíláme je jako ideální doplněk k plátkovým sýrům, pochutnají si ale i děti škol, které od nás případně sýry neodebírají. Tato červená a voňavá zelenina nemá téměř žádný tuk, jsou bohatá na vitamíny C, B, E, z minerálních látek jde zejména o draslík. Obsah přirozených antioxidantů dělá z rajských jablíček potravinu, která zásadně prospívá zdraví, například lykopenu se připisují pozitivní účinky při snižování rizika srdečně-cévních onemocnění, pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu krevních tuků, tedy i cholesterolu. Rajčata byla vypěstována ve sklenících v Holandsku.

Eidam plátkový sýr 100g z mlékárny Laktos (ČR). Velmi oblíbený u dětí.

Mléko plnotučné o objemu 330ml, výrobce Bohemilk (ČR).. Trvanlivé plnotučné mléko se šroubovatelným uzávěrem, které lze v případě nutnosti skladovat při pokojové teplotě.