Noc s Andersenem, 3.A

12.04. 2023

Poslední březnový podvečer se detektivové ze 3. A sešli v knihovně. Byli totiž pozváni na akci Noc s Andersenem. Je to akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena. Všichni víme, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje. Knihy soupeří s mnoha akčními lákadly, od bezduchého vysedání před televizní obrazovkou k počítačový hrám. První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně. Velká již opravdu mezinárodní Noc s Andersenem proběhla v roce 2003 ve 153 knihovnách, školách, ústavech sociální péče i domech dětí. Kouzlo společného nocování prožily děti na Slovensku, Polsku, USA, na Aljašce, ve Švédsku i Švýcarsku, v Maďarsku i na dalekém ostrově Trinidad. Detektivové prožili v knihovně velmi příjemné společné chvíle. Paní knihovnice připravily program plný nápaditých aktivit. Děti měly velkou radost i z poznání noční knihovny. Chtěli bychom velice poděkovat všem, kteří pro nás program nachystali, a celý večer a ráno se o nás pečlivě starali.

Fotky ZDE.

Foto a text Mgr. Anna Kosourová.