Příběhy našich sousedů – závěrečná prezentace

20.04. 2023

V úterý 7. března proběhlo v Centru Louka slavnostní zakončení projektu Příběhy našich sousedů, kde se představily všechny žákovské týmy, které od podzimu pracovaly na svých rozhlasových reportážích, videích a animacích. Toto odpoledne se v Centru Louka sešli žáci se svými učiteli a pamětníky, rodiče, zástupci Města Znojma, škol a další hosté, aby zhlédli závěrečné prezentace šesti týmů.

Z naší školy se zúčastnily dva týmy, a to ve složení Kateřina Perdochová, Viktorie Čablová, Sabina Žáková a Tomáš Perdoch, kteří vytvořili animovanou reportáž o životě pamětníka Jaromíra Jirala. Členové druhého týmu Zdeňka Doležalová, Amálie Rašková, Kateřina Maxerová, David Gargulák a Aleš Kalandra zpracovali videoreportáž o paní Mileně Vančurové.

Půlroční práci na projektu jsme si všichni moc užili, zdokonalili jsme se v komunikaci, spolupráci, naučili jsme se vystupovat před lidmi, společně jsme navštívili workshopy v Brně a Znojmě, a hlavně jsme poznali životní příběhy našich dvou pamětníků.

Výsledné práce všech týmů a medailonky pamětníků si můžete prohlédnout na odkazu níže:

Znojmo (2022/2023) – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)

Foto: Jindřich Hujňák