Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Literární exkurze po stopách Jana Nerudy a Karoliny Světlé

25.04. 2023
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 531x

Ve dnech 18. a 19. dubna jsme se vydali na naši třetí literární exkurzi. Tentokrát do Prahy a Podještědí. Po příjezdu do Prahy jsme se nejprve podívali na Vyšehrad, kde bylo naším úkolem najít hrob spisovatele Jana Nerudy, ale také náhrobky dalších významných umělců. Poté cesta pokračovala Na Staroměstské náměstí, kde jsme měli možnost se posilnit na další trasu, která vedla přes Karlův most na Malou Stranu Nerudovou ulicí, ke Strahovskému klášteru a Pražskému hradu.

V odpoledních hodinách jsme se potom přesunuli na nocleh do Liberce, odkud jsme druhý den ráno vyjeli do Světlé pod Ještědem, kde žila a působila spisovatelka Karolina Světlá. Prošli jsme si Naučnou stezku Karoliny Světlé, která vedla tamní krajinou asi 7,5 km. Zjišťovali jsme zde odpovědi na různé otázky a zažili spoustu dobrodružství. Odpoledne jsme se vydali zpět do Znojma. Teď nás ještě ve škole čeká vyhodnocení úkolů, které jsme plnili, a už se můžeme těšit na literární exkurzi, která se připravuje na příští školní rok.

Text a foto: Mgr. Kristina Pojerová