Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Věstonická venuše

středa 3. května 2023 20:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 277x

V nedávných dnech všechny šesté ročníky měly možnost poznat místo nálezu světového unikátu - Věstonické venuše, a to přímo v historickém muzeu Archeopark v Pavlově. 

Turnus byl rozdělen na 2 skupiny. 

První absolvoval návštěvu muzea a druhý se vydal na zříceninu hradu Děvičky. Po splnění se expertní týmy vystřídaly. 

Během exkurze malí badatelé zhlédli video protkané pravěkou moravskou historií. V další části pracovali v týmech a zjišťovali detailní informace k nálezu dolnověstonické venuše, ale i ostatních ženských plastik nacházejících se v Evropě a sibiřské části Asie. V závěru si žáci vymodelovali sošku venuše, kterou si na památku odvezli domů a prověřili své znalosti v kvízu.

Text a foto: Mgr. Andrea Nekulová