Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Galerie versus výtvarná výchova

30.05. 2023
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 616x

V dubnu v galerii GaP Znojmo proběhla velmi zajímavá výstava.

Autor Michal Škapa nazval výstavu ,,ENIGMA", je to synonymum pro hádanku, záhadu nebo tajemství.

Písmo, město a graffiti jsou základními prvky, s nimiž umělec pracuje.

Protože žáci 6.B velmi často o přestávkách i jindy kreslili různé graffiti, napadlo mne, že tato výstava bude pro ně zajímavá a podnětná.

V hodině výtvarné výchovy jsme se na výstavu společně vydali i my. Nejprve se mne ptali, kde jsou ty graffiti? Při zběžném zhlédnutí děl se v obrazech ztráceli, ale když se zadívali lépe, vše bylo jinak.

Žáci si se zájmem prohlíželi vystavená díla, která byla mimochodem i prodejná. Na základě prohlédnutých obrazů a objektů jsme poté ve škole v hodinách výtvarné výchovy vytvářeli své obrázky. Práce děti velmi bavila. Obrázky jsou opravdu velmi zdařilé.

Propojení návštěv v galeriích a návaznost ve výtvarné výchově je velmi zajímavé a tvůrčí. Budeme v takových projektech určitě pokračovat.

Text a foto: PaedDr. Jana Krčmářová