Olympiáda pro radost

čtvrtek 1. června 2023 15:23

V úterý 23. 5. 2023 se za krásného počasí konala na Základní škole Pražská Olympiáda pro radost.

Akce se zúčastnilo celkem 116 žáků 1. stupně základních škol ze Znojma a okolí, kteří byli rozděleni do jednotlivých družstev.

Z naší školy se této akce zúčastnilo 9 žáků, kteří utvořili dva týmy.

V duchu fair play a heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ jsme na stanovištích plnili zapeklité úkoly ze zdravovědy, poznávali jsme stromy, plody a netradiční hudební nástroje, na tabletu jsme řešili násobilku, v tělocvičně jsme si s chutí zasportovali, za pomoci hasičů jsme hasili oheň a zopakovali si důležitá telefonní čísla, na koloběžkách jsme zkusili jízdu zručnosti v brýlích, které simulují zhoršené vidění při užití návykových látek jako je marihuana, tvrdé drogy, alkohol nebo při velké únavě, za pomoci žáků 9. ročníku jsme vyrobili sopku. Úkolů bylo opravdu mnoho.

Dokázali jsme si pomoci, počkat na sebe, být kreativní, odvážní, zapojit svaly i vynalézavost, prostě být jeden tým.

Díky velkému nasazení žáků a týmovosti jsme si odnesli medaile za 1. a 2. místo a krásného medvídka.

Milou odměnou nám také byla zmrzlina, čokoládová fontána a prezentace Městské policie Znojmo s ukázkou výcviku a zásahu služebního psa. Organizátorům děkujeme za krásně strávené dopoledne!

První místo získal tým ve složení:

Dvořák Jakub, Stejskalová Ema, Timová Gabriela ze 3. A a Christ Pavel ze 3. B

Druhé místo získal tým ve složení:

Dufek Jakub a Chrástová Sára z 2. A, Bilý Dominik a Czudek Šimon ze 4. B a Tima Kryštof ze 4. A

Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy! Fotky ZDE.

Mgr. Karolína Voborná, školní speciální pedagog a Pavla Čeloudová, asistent pedagoga