Superfinále 11. přeboru základních škol Znojemského regionu v plavání

20.06. 2023

Dne 13.6.2023 se uskutečnilo superfinále v plavání v Městských lázních Znojmo. Jednalo se o poslední závod v těchto prostorách vůbec.

Zúčastnilo se 48 plavců, kteří byli nominováni během výuky plavání z 2 200 žáků z celého regionu Znojemska. Z naší školy bylo vybráno 6 plavců: František Valenta, Lukas Maršalík, Tomáš Palášek, Jan Šustáček, Klára Veškrnová, Anna Svobodová.

Závodilo se v 6 kategoriích - žáci a žákyně rozdělené podle roku narození - 2011, 2012, 2013. Jeden závod byl na 25 m libovolným plaveckým stylem.

Nejrychlejší čtyři ve své kategorii postoupili do superfinále. Ceny za 5. až 8. místo v dané kategorii předával Květoslav Svoboda.

Do superfinále o 1. - 4. místo se probojovali T. Palášek, J. Šustáček, K. Veškrnová, A. Svobodová. Ceny za 1. - 4. místo předávala dětem starostka Znojma Ivana Solařová a místostarosta Jan Blaha.

Kategorie žáci 2012:           2. místo   Tomáš Palášek

Kategorie žákyně 2012:     1. místo   Klára Veškrnová

Kategorie žáci 2013:           1. místo   Jan Šustáček

Klára Veškrnová obdržela jako další výhru meloun za nejrychlejší čas mezi dívkami, který byl zároveň i nejlepší ze všech účastníků.

Všem plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Foto ZDE.

Text a foto: Alena Bosáková