Letní škola s Kolumbem

09.08. 2023

Od pondělí 7. 8. - do pátku 11. 8. 2023 se 17 žáků naší školy účastní Letní školy s Kolumbem, která je zaměřena na téma ,, Cestování časem".

Celý program letní školy je propojen s poznáváním různých etap naší historie, zejména v souvislosti s městem Znojmem a osvojováním a procvičováním angličtiny hravou formou.

Děti si např. vyrobily mamuta, zahrály si na archeology (musely poskládat střepy rozbité vázy), navštívily Muzeum motorismu u znojemské přehrady, naučily se nová slovíčka - např. pravěk, mamut, váza, radnice, věž, rotunda, podzemí........... zazpívaly si nové písničky, zahrály nové hry a soutěže a poznaly skvělé kamarády.

Ve čtvrtek se všichni mohou těšit na zajímavý edukační program ,,Apolenka z modrotisku" v muzeu.

V pátek se seznámíme s významnými osobnostmi jako je Napoleon Bonaparte, Marie Terezie ..... a vyrobíme si korunu pro princezny a Napoleonův klobouk.

Po splnění úkolů všichni účastníci letní školy obdrží certifikát a na závěr budou sestavovat puzzle, které zmapují aktivity jednotlivých dní.

Text: Mgr. Hana Schwarzová, Mgr. Alice Tischlerová

Foto: Mgr. Alice Tischlerová

PS: Moc děkujeme i paní učitelce Mgr. Míše Filipové za její skvělé výtvarné nápady a pomoc.

Celá fotogalerie ZDE.