Slavnostní předání diplomů výtvarné soutěže Jeden svět

08.10. 2023

Dne 5.10.2023 proběhlo předávání diplomů a cen celostátní výtvarné soutěže pod názvem Jeden svět školám. Toto proběhlo v prostorách České televize v Praze. Součástí byla exkurze do zákulisí ČT na Kavčích horách .

Soutěž proběhla již v červnu, takže žákyně jsou již ve vyšším ročníku.

Natáčet o vyhlášení budou Zprávičky, které bude možné zhlédnout v následujících dnech na ČT D v 18:40.

Akce probíhala asi takto:

Nejdříve se šlo do kino sálu, kde děti zhlédly film, který ve stručnosti popisoval celý objekt České televize v Praze. Poté děti dostaly diplomy a drobné dárky od ČT D. Dále následovalo natáčení pro Zprávičky a nakonec proběhla prohlídka budovy a studií. Všem se akce velmi líbila, což je patrné z fotografií níže.

Do výtvarné soutěže bylo zasláno 450 výkresů z celé republiky.

Po pečlivém zvážení bylo vybráno 10 vítězných prací.

Z naší školy, což je velmi potěšující, se do tohoto výběru dostaly čtyři výkresy. Porota sama nemohla uvěřit, že z jedné školy vybraly tolik prací.

Hodnocení bylo samozřejmě anonymní. Celkové výsledky si můžete prohlédnout také ZDE.

Naši vítězové jsou:

Ema Findová z 5.A, nyní je na gymnáziu

Dominika Kořínková nyní ze 6.A

Tato děvčata pracovala pod vedením p. uč. Heleny Fialové.

Zuzana Jordánová + Aneta Zahradníková nyní ze 7.A

Děvčata pracovala pod vedením p. uč. Jany Krčmářové.

Všem vítězkám moc blahopřejeme.

Myslím, že jsme si všichni tuto akci velmi užili.

Text a foto: PaedDr. Jana Krčmářová

Celá fotogalerie ZDE.