FabLab na Uhlárce

22.10. 2023

Tento týden měli naši deváťáci jedinečnou možnost zúčastnit se akce FabLab, který tentokrát sídlil v areálu Střední technické školy -Uhlárky ve Znojmě.

Jedná se o kamionový návěs, ve kterém nám byly představeny nejrůznější technologie- laserová řezačka, řezací plotter, 3D tiskárna a jiné. Naši žáci viděli na vlastní oči, jak taková zařízení pracují a mohli si odnést domů gravírované dřevěné klíčenky se svým jménem nebo klíčenky ve tvaru chobotničky vytvořené 3D tiskárnou.

Navíc jsme měli jedinečnou možnost nahlédnout na Uhlárce do učeben, seznámit se blíže s 3D tiskem, pochopit blíže zapojení elektrických obvodů v běžně používaných zařízení a také jsme si mohli vyzkoušet práci se dřevem v truhlářské dílně.

Moc děkujeme Střední technické škole, že umožnila pořádání této akce a za velmi krásně strávený čas v prostorách školy. Také děkujeme za nádhernou dekoraci na stěnu, kterou jsme s vyzdobili učebnu chemie.

Deváté třídy + p. č. Jetelinová, Salátová, Tunka