Podané ruce - beseda

30.10. 2023

Ve středu 25.10. proběhla ve 3. a 5. ročnících beseda s pracovníky centra Podané ruce. Děti se seznámily s fungováním různých sociálních sítí a dozvěděly se, jaké nebezpečí mohou tyto platformy představovat. Sdělily si zkušenosti, které s užíváním internetu mají, ať už šlo o pozitivní, či negativní zážitky. Děti se v problematice internetu a sociálních sítí velice dobře orientují. Co jim ale chybí, jsou informace o nebezpečí a možnosti zneužívání prostřednictvím těchto platforem. Je i na Vás, rodičích, zda s dětmi o těchto problémech mluvíte. Žáci také vzájemně porovnávali čas strávený "na mobilu/tabletu" nebo míru kontroly ze strany rodičů. Pracovníci centra Podané ruce je hravou formou seznámili s pojmy, které souvisí s užíváním různých aplikací. Doufáme, že internet a moderní digitální technologie budou dětem a žákům pomáhat, nikoliv škodit. Proto bychom měli uvažovat nad možnostmi užívání internetu a množstvím času, který děti těmto novým zájmům věnují. Nakonec jsme se všichni shodli na jednom - nejdůležitější je reálný svět, ve kterém žijeme a který prožíváme s našimi opravdovými kamarády a rodinou.

Fotky z besedy najdete ZDE.

Foto a text třídní učitelky 3. a 5. ročníků.