Ovoce a zelenina do školy, mléko do školy

09.11. 2023

Ve čtvrtek 9.11. se mohou děti těšit na...

Hruška - odrůda Bohemika vypěstovaná v okolí Úsova – v ovocnářské oblasti mezi Uničovem a Mohelnicí. Je to česká odrůda a řadí se mezi nejchutnější hrušky u nás pěstované. Hrušky se sklízejí ještě tvrdší, aby vydržely třídění a přepravu. Před konzumací doporučujeme nechat je doma v pokojové teplotě dozrát, zelená barva se změní do žluta s červeným líčkem, to je ideální doba ke konzumaci, projeví se jejich pravá chuť i vůně.

obrazek_1

Jablko - odrůda Golden Delicious, nejrozšířenější světová odrůda jablek. Připravená jablka byla vypěstována v okolí Piešťan. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu.

obrazek_2

NOVINKOU pro tento školní rok je „BIO MATYLDA NATUR“ z Polabské mlékárny a.s. (ČR). Jen tvaroh a smetanový jogurt. Ideální svačinka pro děti. Prosím, dejte dětem do svačinové krabičky lžičku.

obrazek_3