Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

15.01. 2024

V čtvrtek 11. 1. 2024 proběhlo na naší škole školní kolo - konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Soutěže se zúčastnili mladší žáci 6. a 7. ročníků (I. kategorie) a starší žáci 8. a 9. tříd (II. kategorie). Zájem žáků byl enormní.

Ve druhé kategorii poměřilo své síly celkem 44 žáků v poslechu. Do užšího výběru (konverzační část) se probojovalo celkem 10 žáků a z nich porota vybrala 3 nejlepší.

Na 1. místě se umístila ADÉLA SCHÄFFEROVÁ z 9. A, 2. místo obsadila ZUZANA PETRŽELOVÁ z 9. A a 3. místo patří KATCE VALENTOVÉ rovněž z 9. A.

Do zápolení v anglickém jazyce v rámci šestých a sedmých ročníků se zapojilo 20 dětí, do užšího kola postoupilo sedm žáků. Při ústním pohovoru jsme se dozvěděli mnoho zajímavých faktů o zálibách, koníčcích či kulinářských zážitcích.

V celkovém pořadí se umístila ANNA PUDELKOVÁ na 3. místě, LUKÁŠ BULÍN na 2. místě a PAVEL HODEČEK na místě prvním.

Všem vítězkám a vítězům blahopřejeme a Adéle i Pavlovi přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Foto a text: Mgr. Hana Schwarzová a PhDr. Monika Juříková

Celá fotogalerie ZDE.