Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Ukázková hodina, 1. ročník

středa 31. ledna 2024 12:13
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 231x

Žáčci prvních tříd pozvali do školy rodiče, aby předvedli své pokroky v učení. A že se bylo čím chlubit. Za první polovinu školního roku se už naučili číst více jak třetinu písmen české abecedy, skládat je do slabik, slov a prvních vět. Tužky právě vyměnili za pera a zatím se jim při psaní moc daří. Také počítání zvládají, čísla dovedou porovnat a při malém nákupu správně zaplatit. Všem přítomným rodičům žáci předvedli, jak k učení používají nejenom učebnice a sešity, ale často také nejrůznější didaktické pomůcky, hry a v neposlední řadě i interaktivní tabuli. Střídání různých metod a forem práce přispívá k motivaci a udržení větší pozornosti dětí.

Hojná účast rodičů svědčí o tom, že dospělí mají zájem o vzdělávání svých potomků a rádi využívají možností návštěvy školy při nejrůznějších pořádaných akcích.

Fotky ZDE.

Foto a text kolektiv učitelek 1. ročníků.