Edukační program – VIDA Brno

23.02. 2024

V úterý 20. 2. 2024 navštívilo 50 žáků 1. stupně ZŠ Mládeže vzdělávací centrum v Brně – VIDA. Skupina, složená z dětí – šachistů a žáků, kteří si rozvíjejí ve speciálních hodinách svůj potenciál, řešila v týmech přírodovědné a fyzikální úkoly s tajenkou ze světa kolem nás. Mladí badatelé hledali kódy k odemknutí zámků u kufříků, ve kterých byla očekávaná odměna.

V „divadle vědy“ se děti hravou formou dozvěděly, jak je možné, že se obrovská letadla o velké hmotnosti udrží ve vzduchu. Ve zbývajícím čase si každý našel podle svého zájmu aktivity v expozici rozdělené do šesti sekcí:

PLANETA, CIVILIZACE, ČLOVĚK, MIKROSVĚT, DĚTSKÉ SCIENCE CENTRUM a VENKOVNÍ EXPOZICE.

Po závěrečném zakoupení upomínkových předmětů se všichni unavení, ale šťastní vraceli ke svým rodičům.

Fotky ZDE.

Foto a text Mgr. Marcela Mittnerová, Mgr. Helena Fialová.