Jeden svět na školách

24.03. 2024

Člověk je tvor společenský a každý z nás vnímá společenské problémy současnosti. Natočit o nich citlivě dokumentární film a doplnit ho profesionální diskuzí s lektorkou zvládl i letos filmový festival Jeden svět.

Naše škola se v rámci dvou kategorií zúčastnila festivalu v kině Svět 19. a 21. března. Projekci se podařilo nás přimět k zamyšlení nad ožehavými tématy, zapojit se do diskuze a vyjádřit svůj názor před ostatními. Začlenění do kolektivu nebo schopnost postavit se za svůj názor před dospělými řešily kratší dokumenty a některými tématy opravdu zapůsobily na naše emoce. Jeden ze snímků nám i ukázal, jak dobře působí sport na naše tělesné i duševní zdraví v složitých životních situacích. Filmový festival vede k toleranci a vzájemné empatii.

Věříme, že se v příštím školním roce vrátí do znojemského kina a my ho opět rádi navštívíme.

Text: Mgr. Marcela Salátová