Rekreační bruslení se školní družinou

03.04. 2024

V měsíci březnu končí ve školní družině každoroční zájmový kroužek "rekreační bruslení" na zimním stadiónu. Děti si na ledě zábavnými formami procvičovaly základní bruslařské prvky. Začátečníci se učili rovnováze, pobytem v chladnějším prostoru se otužovali, zlepšovali pohyblivost a celkovou zdatnost. Děti se během školního bruslení navzájem podporovaly, dodávaly si odvahu, poznávaly další kamarády z jiných tříd i škol.

Na závěrečných hodinách bruslení jsme volnou jízdu vyměnili za pohybové hry ve skupinkách, při kterých děti vylepšovaly techniku. Děti se bavily například honičkou ve vymezeném poli, hrou na lokomotivu s vagónky a hrou „Na hada“, projížděním „Zlatou bránou“.

I letos měly děti bruslení zadarmo, za což děkujeme městu Znojmu. Díky patří i rodičům, kteří se bruslení účastnili, a dětem vypomáhali.

Budeme se těšit zase za rok v plné síle.

Fota malých „zapálených“ bruslařů najdete ZDE.

Foto, text: Lenka Novotná.