ZŠ Mládeže a výstava 30 let spolku Cyklo Kučera

12.04. 2024

V pátek 5.4.2024 proběhla v Domě umění ve Znojmě vernisáž k 30 letému výročí založení spolku Cyklo Kučera. Proč o tom píši? Co s tím má Mládežka společného?

Před nedávnem jsem byla oslovena (stejně jako před 10 lety), zda by žáci naší školy neudělali na tuto výstavu obrázky.

Obrázky se měly týkat různých aktivit spojené s kolem – např.: jízda na vysokém kole, cykloturistika, kola pro Afriku, kola a děti apod.

Naši žáci se toho pustili s vervou a vznikly opravdu velmi zdařilé práce. Bylo vybráno 19 nejzajímavějších obrázků, které jsou instalovány právě na této výstavě. Seznam žáků naleznete ZDE.

Všechny jsem osobně pozvala na vernisáž, která se konala 5.4.2024 v 18 hodin v dolních sálech domu umění. Bohužel, přišel jen jeden žák – Antonín Kotáb z 8.A, který si to, ale náležitě užil. Dostal spousty malých dárků a podepsal se mu osobně pan Josef Zimovčák, který je mistr světa v jízdě na vysokém kole.

Pan Josef Zimovčák měl po předání dárků velmi zajímavou přednášku o svých aktivitách a úrazech, při cestách na vysokém kole.

Tato výstava je otevřena do 28.4.2024 a vždy v pátek od 18 hodin, jsou zde další zajímavé přednášky. Leták najdete ZDE.

Děkuji všem žákům, kteří mají vystavené práce.

Text a foto: PaedDr. Jana Krčmářová