Znojemský Slavíček

17.04. 2024

V neděli 7. dubna 2024 se znojemským divadlem rozezněly tóny cimbálové muziky, zazněly lidové písničky. Konalo se finále pěvecké soutěže Znojemský slavíček. Cílem této soutěže v sólovém zpěvu lidových písní je podpořit uchování hudebních tradic a rozvoje hudebnosti ve znojemském regionu, podnítit děti ke zpěvu lidových písní, podpořit zájmové umělecké činnosti dětí a mládeže v oblasti folkloru. Skoro 30 zpěváků se svojí písní z regionu Slovácka představilo odborné porotě i divákům.

Naši žáci podali vynikající výkony, za které obdrželi skvělé ohodnocení:

2. kategorie (žáci 1. a 2. tříd) - Magdaléna Nešporová z 1. A – 1. místo

3. kategorie (žáci 3. a 4. tříd) – Eliška Texlová ze 4. A – 1. místo a zvláštní ocenění poroty

za mimořádný výkon, Jakub Dvořák ze 4. A – 2. místo, Vítězslav Bočkarev ze 3. A – 2. místo

4. kategorie (žáci 5. a 6. tříd) – Viktorie Velebová z 5. A – 1. místo, Pavlína Pojerová z 5. B –

1. místo, Elen Mašková z 5. A – 2. místo.

Všem zpěvákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Fotky ZDE.