Zobrazit navigaci

Pasování na čtenáře

pondělí 28. června 2021 7:00
Přečteno: 758x

V úterý 22. 6. navštívili všichni žáci prvních tříd Městskou knihovnu, kde se konalo slavnostní Pasování prvňáčků v rámci projektu na podporu čtenářské gramotnosti „Už jsem čtenářem“. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků u žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Slavnostní chvíli podpořila návštěva pana místostarosty Karla Podzimka a paní Denisy Krátké z Odboru školství.

Nejdříve každý prvňáček přečetl pár řádků básničky a tím prokázal svoje čtenářské dovednosti. Poté byl Králem knih pasován na Čtenáře a získal knihu spisovatelky Michaely Fišarové První školní výlet, dárkový poukaz a krásný památeční diplom. Prvňáčci byli ze slavnostního uvítání nadšeni a těší se na další návštěvu knihovny.

Fotky ZDE.

Foto a text: Mgr. Zdeňka Polehňová, Mgr. Anna Kosourová, Mgr. Yvona Skokanová