Gránické údolí

12.06. 2024

V úterý 11. 6. postávali žáci 8. B nedočkavě a plni očekávání před školou. Čekal je totiž třídní výlet, jehož program přesně neznali. Začal prohlídkou města Znojma, kdy se seznámili s nejdůležitějšími památkami města, poté pokračovali do Gránického údolí. Po krátké svačince začalo plnění úkolů – luštění křížovky o škole, vymýšlení krátké anglické básničky, měli vyřešit osmisměrku o Znojmě a vyrobit hudební nástroje z přírodních materiálů. Vzápětí následovala bojová hra v němčině. Poté žáci obdrželi mapky údolí a vydali se hledat poklad. Když byl poklad objeven, všichni jeho nález hlasitě oslavili. U Spáleného mlýna následovalo občerstvení a turnaj v přehazované. Vyvrcholením bylo předání diplomů a pak již cesta vedla zpět ke škole.

Jak si žáci výlet užili? Podívejte se na fotogalerii ZDE.

Text a foto: Mgr. Alice Tischlerová a Mgr. Michaela Filipová