Příběhy našich sousedů – závěrečná prezentace

13.06. 2024

Ve středu 12. června proběhlo v Centru Louka slavnostní ukončení projektu Příběhy našich sousedů, kde se představily všechny žákovské týmy, které od ledna pracovaly na svých reportážích, videích a animacích. Toto odpoledne se v Centru Louka sešli žáci se svými učiteli a pamětníky, rodiče, zástupci škol a další hosté, aby zhlédli závěrečné prezentace pěti týmů. Z naší školy se zúčastnily dva týmy, a to ve složení Tereza Doválelová, Zuzana Buchalová, Karla Kožíšková, Zuzana Petrželová, Monika Volfová a Lukáš Dvořák, jejichž pamětnicí byla paní Marta Stehlíková. Další tým, Julie Bedřichová, Adéla Schäfferová, Karolína Nezvedová, Julia Tarczynská, Linda Mikulenčáková a Denisa Onderková, zpracoval animaci o paní Věře Chmelíkové.

Naši půlroční práci na projektu jsme si všichni moc užili, zdokonalili jsme se v komunikaci, spolupráci, naučili jsme se vystupovat před lidmi, společně jsme navštívili workshopy v Brně, a hlavně jsme poznali životní příběhy našich dvou pamětníků.

Výsledné práce všech týmů a medailonky pamětníků si můžete prohlédnout ZDE.

Text a foto: Mgr. Kristina Pojerová