Výtvarná soutěž Čarovné barvy země

16.06. 2024

Dne 13.6.2024 v Mikulčicích  proběhlo vyhlášení této výtvarné soutěže. Byl to již 13. ročník.

Této soutěže se zúčastnilo 70 škol a 308 žáků z celého Jihomoravského kraje.

Soutěž je skupinová a práci musí vytvářet kolektiv, který má maximálně 5 členů.

My se této soutěže tradičně účastníme, neboť je zajímavá tom, že se pracuje s jíly a různým rostlinným a jiným přírodním materiálem. Práce jsou tak mnohem zajímavější a využití fantazie je neomezené.

Náš obrázek "Město Znojmo a tajemství podzemí" byl nominován mezi 5 nejvíce zajímavých výtvorů v kategorii 12 až 15 let. Byli jsme nejmladší tým této kategorie.

Teprve na vyhlášení jsme se dozvěděli, jaké místo nám porota určila.

Obsadili jsme krásné 3. místo!

Na obrázku pracovala tato děvčata: Klára Veškrnová z 5.B, Bára Vystrčilová ze 6.A, Sára Jetelinová z 6.B a Jessika Procházková z 6.B

Bohužel se předání diplomů nemohl zúčastnit celý tým, tak jej reprezentovaly jen Sára s Jessikou. Veliká gratulace však patří celému výtvarnému týmu.

Děvčata pracovala pod vedením p. uč. Jany Krčmářové.

Text: PaedDr. Jana Krčmářová

Foto: Mgr. Zdenka Jetelinová a PaedDr. Jana Krčmářová