Zobrazit navigaci

Ovoce do škol, mléko do škol

pondělí 3. ledna 2022 12:33
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 380x

I v novém roce se mohou děti těšit na zdravé svačinky z projektů Ovoce a zelenina do škol, Mléko do škol.

Ve čtvrtek děti dostanou jablko, pomeranč a mléko.

Jablka jsou odrůdy Gala Schniga a Pinova, hezky vybarvená a velmi chutná. Vypěstovali je sadaři u Prostějova, v tomto období jsou v ideální zralosti pro konzumaci. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu, obecným doporučením je sníst jedno jablko každý den. Méně známou, ale důležitou informací je, že pravidelná konzumace jablek podporuje a udržuje kondici sleziny.

Pomeranč, odrůda Navelina, dovezená ze slunného jihu Řecka. Byly vypěstovány v oblasti Skala Lakonia a jedná se o velmi šťavnatou a dobře loupatelnou odrůdu řeckých pomerančů. Pomeranče jsou bohatým zdrojem vitamínu C.

Mléko plnotučné od českého výrobce Bohemilk.