Zobrazit navigaci

Projektový den 7.A a 7.B

čtvrtek 24. června 2021 8:00
Přečteno: 380x

Třídy 7.A a 7.B se 17.6.2021 zúčastnily Projektového dne mimo školu.

Proběhl na výstavě Body Worlds a v Technickém centru Vida v Brně.

Na výstavě si žáci mohli názorně prohlédnout jednotlivé části lidského těla. Také zhlédli video o vzniku exponátů. Vyzkoušeli si anatomické zrcadlo, kde viděli rozmístění jednotlivých orgánů ve svém těle a spoustu dalších aktivit.

Ve Vidě objevovali svět kolem nás. Expozice je rozdělena do tematických celků, např. Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět, takže bylo z čeho vybírat. Zkoušeli rozpoutat tornádo, stavěli z lega, poslouchali vlastní tep nebo si vyzkoušeli manipulaci a jízdu na invalidním vozíku.

Podle reakcí žáků se tento den vydařil a všem se líbil, což je vidět i na fotografiích.

Text a foto: Mgr. Alice Andršová

Celá fotogalerie ZDE.