Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Kelímku, scvrkni se

10.02. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 579x

Pracovní činnosti s třídou 6.A jsou vždy zábava. Náměty naší práce jsou různorodé. Vaření, recyklace, práce s různými materiály a seznamování se s různými technikami.

Tentokrát jsme sáhli po plastech, přesněji řečeno po plastových kelímcích. A co s nimi? Vyzkoušeli jsme techniku smršťování teplem. 

Plastové kelímky děti různě pomalovaly permanentními popisovači různých barev (tip na nákup – v Pepku dostanete za pár korun sadu krásných barev). Pruhy, kolečka, květy, trojúhelníky, dokonce i ptáčci a srdíčka se objevili na kelímcích. Hotovo? Tak šup s tím do vyhřáté trouby (220°C), podložit pečícím papírem a sledovat. Během chvilky kelímek klesne a ….. výsledky můžete vidět na fotografiích. Doporučujeme předem vyzkoušet, jak kelímek bude v troubě reagovat. Záleží na složení, podílu recyklátu apod. Výsledný výrobek využijete jako podložku pod hrnek, z více kusů můžete udělat závěs, který pověsíte do okna a necháte sluníčko, ať rozehraje krásné barvy. Z malých kelímků vytvoříte přívěsky. Nezapomeňte na dírku před vložením do trouby, po spečení je už pozdě.

Text a foto: Mgr. Jana Bokůvková a 6.A