5. C sjíždí Dyji

středa 23. června 2021 10:00

Žáci 5.C absolvovali poslední společný třídní výlet na 1. stupni. Příští školní rok už se rozejdou do vyběrových a sportovních tříd, někteří na gymnázium. Naše vodácká výprava se skládala ze 4 pramic, každá měla svou posádku složenou z dětí a jednoho instruktora. Na kánoi jela paní učitelka s paní vychovatelkou Raabovou. (Na jedné lodi jsme měli dokonce černého pasažéra - budoucí školačku Elišku Růžičkovou, sestru Anetky, která se s námi svezla na loďce do Dobšic). Horké počasí jsme si zpříjemnili koupáním, po cestě byl čas i na svačinu a malý odpočinek. Dopluli jsme až do Tasovic a odtud jsme se vrátili autobusem zpět do Znojma na vodárnu. Tam na nás čekali rodiče i někteří sourozenci a pomohli nám se stavěním stanů.

K večeři sluply děti pizzu od paní učitelky, kterou si všichni po výkou na loďkách zasloužili.

Na vodárně jsme hráli volejbal, fotbal, přehazku. Přišel nás navštívit i spolužák Péťa, který s námi ze zdravotních důvodů nemohl jet.

Tradičně čekal na děti i malý test, výjimečně nebyl na známky wink.  O čem byl? Uvidíte ve fotogalerii!

Sjíždění Dyje na loďkách jsme si užili yes, počásí nám přálo a noc ve stanech jsme zvládli také bez úhony smiley.

A co na výlet říkají děti?

Terka: "Velká zábava, mohli jsme se vykoupat, závodili jsme na lodích."

Adélka: "Mohli jsme si zahrát volejbal."

Míša: "Mohli jsme se koupat a instruktoři byli moc milí a zábavní."

Rosťa: "Byloo to fakt super."

Kryštof: "Shazovali jsme lodě z tasovického splavu."

Ota: "Bylo to zkrátka a dobře super."

Adam: "Prý jsem byl za dva, na naší loďce jsme byli jenom v pěti."

Seba: "Byla to dlouhá cesta, ale bylo to super."

Natka: "Super byla stezka odvahy v půl 11."

Sophi: "Závodili jsme s loďkama."

Melča: "Doporučuju závodit s loďkama."

Jirka: "Bylo to super."

Lukáš P. "Bylo přes 30 stupňů."

Ani: "Dvakrát jsme zastavovali na koupání."

Pavel: "Nejlepší bylo spaní ve stanech.

Attila: "Jirkovi uplavala čepice."

Klárka: "Měli jsme instruktora Kubu."

Zuza: "Bylo to moc dobrý."

Dominik: "Jeli jsme na loďkách a bylo to moc super."

paní učitelka: "Ve třídě mám perfektní děti, se kterými jsem si výlet užila yes. Potvrdil se i nápis na tričku wink."

Fotky si můžete prohlédnout ZDEDěkuji za fotky paní Růžičkové a paní Ošmerové.