Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Masopust v 1.B a 2.A

úterý 15. února 2022 14:35
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 626x

Svátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili a pořádně najedli před nadcházejícím obdobím půstu, se s oblibou slaví dodnes. Masopust si připomněli i žáci 1. B a 2. A v pátek 11. února. Prvňáci v českém jazyce v pracovním listě doplňovali názvy zvířat z masopustního průvodu. Hledali také v masopustním průvodu věci vyrobené ze skla, dřeva a kovu, spočítali je. V Hejného matematice se žáci 1. B seznámili s novým prostředím Schody a hledali v plánku barevné cesty v Dětském hřišti. Ve výtvarné výchově vytvořili klauny. V pracovních činnostech si vyrobili masky zvířat na hlavu. Poslední hodinu si prvňáci užili společně se žáky 2. A v tělocvičně při tanci v masopustním reji.   

Foto a text Mgr. Eva Palášková a Mgr. Anna Kosourová. Více fotek ZDE.