Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Dar od přátel z Harderwijku

15.02. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 1027x

V devadesátých letech se naše škola aktivně zapojila do projektu partnerských měst. 

Vzájemná spolupráce s městem Harderwijk z Nizozemí zahrnovala všechny oblasti společenského života, včetně školství a sportu. 

Několikrát proběhly výměnné pobyty školních dětí. Naši žáci i učitelé zde navázali osobní přátelství, z nichž mnohá trvají dodnes. Hnacím motorem vzájemné spolupráce byl pan R. N. Spierenburck, na kterého stále rádi vzpomínáme. Naši přátelé z Harderwijku nám také pomáhali při budování školního hřiště, kam holandská strana dodala veškerou zeleň nejen na hřiště, ale také před budovu školy.

Tato spolupráce byla městem ukončena po dvaceti letech, ale osobní přátelství pokračovala dále. Před Vánocemi jsme obdrželi z Harderwijku dopis, že by měli zájem ještě jednou oficiální cestou ukončit naši spolupráci a poskytli žákům naší školy dar ve výši 1000 euro na podporu vzdělávání.

Vážíme si jejich štědrosti a touto cestou našim přátelům z Nizozemí ještě jednou velmi děkujeme "HEEL ERG BEDANKT".

Text: Mgr. Jaromír Jiral

Foto: Mgr. Irena Kuchaříková