Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Navštívila nás britská královna

16.02. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 930x

9.A hledala neobvyklá fakta o královně Alžbětě II.. Tento nápad se zrodil během jedné hodiny, kdy přišla řeč na královnu a dobu, po kterou sedí na trůnu. Díky dobrému nápadu vytvořili zajímavý projekt k 70. výročí její vlády v Anglii. Zajímavé informace hledali deváťáci na internetu. V další hodině je porovnávali, zpracovávali, diskutovali o nich a vybírali ty nejzajímavější. Nakonec navrhli výstup, který můžete vidět a přečíst si u nás ve škole.

Kromě obvyklých témat se pustili i do těch neobvyklých, zajímavějších. Věděli jste třeba, že když se královna ráno koupe, tak voda ve vaně nesmí přesáhnout výšku 18cm? A proč Alžběta nosí obvykle ¾ rukávy? No proto, aby si je nenamočila při jídle do polévky a dalších pokrmů. Všichni vědí, že královna miluje zvířata, hlavně koně a psy. Ale to, že si vyšlechtila vlastní rasu, to už ví málokdo.

Napsala a sestavila 9.A, autorkou obrázku je Barbora Kožíšková, dohlížela Jana Bokůvková