Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Blackout poetry

02.03. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 1427x

9. B si v hodině literatury vyzkoušela tvůrčí psaní v podobě metody Blackout poetry. 

Co si pod tím představit? Jde o vizuální poezii, při které se původní text (báseň, článek z časopisu nebo novin, stránka staré knihy,…) kreativně začerní fixem a ponechá se několik slov, jež tvoří nově vzniklou báseň (myšlenku) nesouvisející s původním obsahem textu. Vedle stavu flow (ponoření do činnosti), který u mnohých tvůrců nastal, tato metoda posiluje pravou mozkovou hemisféru.

Zde nalezená báseň žákyně Valérie Jandové: ,,S bezmocí klopí zrak k zemi. Oči se otevírají. Hledáme tolik smutných očí v té naší zemi. Viníme ostatní. Nejsme si jistí. Pýcha vládne. Přežíváme. Co bolí druhé, nás přece nebolí."

Text a foto: Mgr. Andrea Nekulová

Celá fotogalerie ZDE.