Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Ovoce a mléko do škol

16.03. 2022
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 558x

I po jarních prázdninách pokračují dodávky ovoce a mléka do škol. Děti dostanou jablko, pomeranč a mléko.

Jablko je odrůdy Pinova. Spolu s Galou je to nejatraktivnější odrůda, která je charakteristická červeným líčkem a výbornou chutí. Šlechtitelům se u této odrůdy podařilo vyšlechtit jablka hezkého vzhledu a výborné chuti. Jsou bohatá na vitamín C a vlákninu, konzumace jablek podporuje činnost sleziny.
Pomeranč je odrůdy Valencia ze slunného Řecka. Pro své vynikající vlastnosti patří k nejrozšířenějším a nejoblíbenějším odrůdám. Poměr cukrů a kyselin v plodech je velmi příznivý a intenzivně aromatický. Dužina je mimořádně šťavnatá. Pomeranče jsou bohatým zdrojem vitamínu C.

NOVINKOU je „Čerstvé mléko z Vysočiny“ od výrobce MORAVIA LACTO a. s. Mléko je baleno v krabičkách o objemu 250 ml se šroubovatelným uzávěrem.

Víte, kterému světovému městu se říká "BIG APPLE"?

a) Washington   b) Paříž   c) New York

Správná odpověď odpovídá písmenu, které označuje vitamín, který je v jablku obsažen.