Zobrazit navigaci

Můj dědeček dobrodruh

neděle 20. března 2022 19:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 438x

Dne 18. 3. se žáci třídy 8. C zúčastnili edukačního programu Jihomoravského muzea ve Znojmě. Vydali se po stopách dědečka dobrodruha, řešili různé úkoly a získávali indicie. Cílem bylo odhalit jméno cestovatele, který po sobě zanechal zašifrovaný dopis. A úkoly? Překlad slov pomocí slovníku, orientace podle turistických značek, luštění křížovky dle vystavených exponátů, rozeznávání zvuků a hluků, poznávání zemí, které cestovatel navštívil a další …. A jméno dobrodruha? Neprozradíme. Vydejte se do Jihomoravského muzea sami.

A jak zhodnotili program žáci?

David: „Program se mi velmi líbil. Byli jsme do něj aktivně zapojováni.“

Zdeňka: „Chodili jsme v muzeu po turistických značkách, zajímavé.“

Tomáš: „Dostali jsme placky.“

Text a foto: Mgr. Alice Vrbicová