Zobrazit navigaci

Ovoce, zelenina a mléko do školy

úterý 12. dubna 2022 10:00
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 237x

V úterý 12.4. dostanou děti ke svačině tyto produkty:

Jablko odrůdy Braeburn, která byla vypěstována v okolí Piešťan firmou Plantfruct. 

Mléko plnotučné od výrobce Bohemilk (ČR). Trvanlivé plnotučné mléko se šroubovatelným uzávěrem lze v případě nutnosti skladovat při pokojové teplotě.

Bio kapsičky – pyré z ekologicky vypěstovaných jablek z kontrolovaných certifikovaných pěstitelských ploch pro bio výrobky. Je to výrobek velmi významné české firmy Deva Nutrition a.s. z Nového Města nad Metují. Tato firma vyrábí i výživu pro kojence, kterou vyváží do mnoha zemí světa včetně Ameriky. Pro výrobu je použito více než 90% jablek vypěstovaných v České republice, která musí splňovat podmínky potravin určené pro kojence a malé děti. Pěstitelé těchto jablek nahrazují umělá hnojiva přírodními a stejně tak bojují proti škůdcům. Kapsičky jsou vyrobeny bez přidaného cukru, konzervantů a barviv.

Prosíme všechny žáky, aby s veškerými potravinami zacházeli slušně, neznečišťovali prostory a okolí školy.