Úspěch naší žákyně Kořínkové v aerobiku

pondělí 11. dubna 2022 22:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 866x

Tento víkend, 9.-10.4.2022, proběhlo v Praze Mistrovství České republiky aerobiku FIG.

Útulná hala, obětavost a velké aerobikové srdce organizátorů vytvořily příhodné podmínky k těm nejlepším výkonům těch nejlepších sportovců svého oboru v rámci Česka.

Hodnotné výkony závodníků, náročnost prvků a sestav a krása sportu, který směřuje k olympijským hrám, to je jen stručná charakteristika toho, co bylo k vidění v novém a krásném areálu SC Řepy v Praze.

Znojemský klub SK aerobic professional, jehož závodníci patří již dlouhodobě ke špičce české republiky, vybojoval celkem 11 medailí a 3 tituly mistrů republiky.

V kategorii mladších žáků vybojovala naše žákyně Dominika Kořínková zlato a titul mistryně ČR!!!

Minulý víkend, 2-3.4.2022, se odehrála mezinárodní soutěž v Bratislavě, kam dorazila silná zahraniční konkurence, reprezentace Ázerbájdžánu, Bulharska, Rakouska, Německa, Austrálie, Turecka, Slovenska, Španělska, a Moldávie.

V mezinárodním závodě opět bodovala Dominika, která vybojovala bronz a trio děvčat Kořínková, Křenecká a Matoušková nestačilo pouze na Maďarky a Bulharky a skončily třetí.

Text a foto: Mgr. František Protivínský