Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Neobvykle pojatá hodina výtvarné výchovy

18.04. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 633x

V Domě umění ve Znojmě je velmi zajímavá výstava prací studentů 1. ročníku různých uměleckých škol.

Zadané téma bylo: „Nakresli sebe samého, ale se zavřenýma očima.“

Celou výstavou nás provázel autor tohoto projektu - akademický malíř Karel Pokorný. Je to mimo jiné rodák ze Znojma.

Vysvětloval žákům z 9.A, jak postupovali studenti při vytváření prací. Jak každý z nich se nakreslil zcela odlišně. Zdůrazňoval, nebo naopak potlačoval určité rysy svého těla. Někteří kreslili jen v obrysové linii, jiní stínovali. Někteří kreslili celou postavu, jiní zase obličej z různých pohledů. Jejich práce jsou velmi různorodé a zcela originální.

Naši žáci byli velmi zvídaví. Kladli různé otázky, vyptávali se, proč to bylo takto nakresleno apod.

Pan Pokorný na to reagoval velmi vstřícně a měl velikou radost, že žáci projevují neskrývaný zájem. Práce je zaujaly tak, že někteří dokonce prohlásili, že by si dovedli představit, kdyby tyto kresby mohli mít doma na zdi.

Přikládám fotografie z této výtvarné hodiny.

Text a foto: PaedDr. Jana Krčmářová