Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Den Země

neděle 24. dubna 2022 18:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 628x

V pátek jsme si na naší škole připomněli Den Země.

Každá třída si tuto oslavu užila jinak.

Někteří vzali do ruky pastelky, fixy, lepidlo i třeba kružítko či pravítko a vytvářeli plakát jako upoutávku k ochraně Země nebo pozvánku na oslavu dne Země. 

Jiní si v rámci konverzace z angličtiny a němčiny povídali o významu tohoto dne, opakovali příslušnou slovní zásobu, pomocí ilustrací rozlišovali rozmanité přírodní útvary, pokoušeli se o brainstorming k tématu životní prostředí a příroda, zabývali se globálními problémy, vypracovali pracovní listy na téma tříděných odpadů a vedli rozhovory o třídění odpadů. Vyhlásili také soutěž o nejúspěšnějšího překladatele odborného textu s tématikou ochrany životního prostředí a zpívali písničky o přírodě. 

Hodinu občanské výchovy zase zahájili citáty s ekologickým podtextem. Každý žák si vybral ten, který ho asi nejvíc oslovil. Krátké vyjádření k nim vystřídala ekologická anketa, ve které si společně uvědomili naše skutečné chování k přírodě. Dále sledovali ukázky filmů s ekologickou tematikou, třeba příběh pojednávající o americkém ostrovu, který se postupně propadá do moře vlivem klimatických změn.

V hodinách dějepisu si připomněli, jak je naše Země stará a jak vlastně naše planeta vznikla. Pracovali s časovou přímkou a datovali vznik Země, využili aktivizační metodu Pětilístek a pomocí T-grafu zhodnotili, jak planetě škodil člověk v pravěku a člověk 21. století.

O své básnické prvotiny se pokusili někteří žáci v hodinách literatury.

Nejen ty si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii ZDE.

Text: Mgr. Hana Hlávková a kolektiv

Foto: učitelé 2. stupně