Zobrazit navigaci

4. A Cesta za minulostí

pondělí 25. dubna 2022 10:23
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 269x

Koho z nás by nezajímalo, jak se žilo v pravěku? To i mnoho dalšího se dozvěděli kluci a děvčata ze 4. A, když navštívili společně Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Seznámili se s pravěkými nástroji, nádobami i se šperky pravěkých lidí. Viděli, jak kdysi lidé bydleli, jaká si stavěli obydlí, co si oblékali i co jedli. Žáci zjistili, že obstarat si obživu bylo tehdy dost obtížné a namáhavé. Pomocí různých interaktivních her si mohli mnohé činnosti také vyzkoušet. Dětem se prohlídka líbila a své nabyté vědomosti využily ve výuce vlastivědy. Postavily ze stavebnice a z plastelíny pravěké obydlí, stáje, ohrady i celou vesnici. Žáci si své znalosti ověřili i ve škole při práci s tablety. Měli radost, že na většinu otázek spojenou s pravěkem, dokázali správně odpovědět. 

Přeji dětem mnoho štěstí a radosti z dalšího poznávání naší historie. Fotky ZDE

Foto a text Mgr. Hana Fousková.