Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Dopravní odpoledne

pátek 29. dubna 2022 15:56
Autor: Katrin Chudovská Maloulová
Přečteno: 515x

V úterý 26.4. po obědě proběhla na školním hřišti ZŠ Mládeže ve spolupráci s BESIP, Cyklo klub Znojmo z.s., Autoškola Chládek, Dopravní policie ČR a Zdravotní škola dopravní akce zaměřená na prevenci a osvětu dětí v dopravě. Akce se zúčastnilo skoro 160 dětí školní družiny, které byly rozděleny do skupin a postupně procházely stanoviště, kde se dozvěděly například, jak poskytnout první pomoc zraněnému, jak má být vybavené jízdní kolo, udělaly si test s dopravní situací, od policistů se dozvěděly o dopravních předpisech, zopakovaly si znalost dopravních značek a nakonec vyzkoušely jízdu zručnosti na šlapacích kárkách. Děti byly odměněny sladkostmi a drobnostmi od sponzorů. Počasí nám také vyšlo vstříc, takže akce dopadla na výbornou. Děkujeme všem zúčastněným.

Text: Pavlína Raabová

Foto: Pavlína Raabová, Vladana Slabá, Lenka Novotná

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE.