Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Ovoce, zelenina a mléko do školy

středa 11. května 2022 11:43
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 467x

Zítra se mohou žáci těšit na produkty z projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol - rajčata a mléko. Navíc obdrží  ilustrovanou vzdělávací brožuru o pěstování, sklizni, skladování a využití ovoce a zeleniny. Brožura obsahuje rady a tipy, video prezentace, kvízy, soutěže. Součástí jsou QR kódy, které si mohou žáci načíst v mobilním telefonu a dozvědět se tak spoustu dalších informací a zajímavostí. Věříme, že se v některých dětech probudí novodobý Přemek Podlaha   .

Rajčata..... 

1. Víš, jakou barvu měla rajčata původně pěstovaná v Americe? 

a) žlutou b) červenou c) zelenou

2. Rajčata obsahují antioxidant:

a) kolypen b) lykopen c) polyken

3. Rajčata patří do čeledi rostlin

a) brukvovitých b) tykvovitých c) lilkovitých

Řešení: 1a, 2b, 3c.