Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Outdoorový týden ve 4.C

pátek 1. října 2021 12:00
Přečteno: 727x

Žáci 4.C využili započatý týden v přírodě od 20. do 22. 9. 2021 (informace v předešlém článku).

Na čtvrtek a pátek jsme se nevrátili do školy k běžné výuce, ale přijali jsme nabídky, které se nám naskytly, a pokračovali jsme v učení se v přírodě. 

Hned ve čtvrtek 23.9. jsme se zúčastnili plavby na „dračích lodích“. Zde jsme kromě fyzické zdatnosti okusili i rytmus pádlování. Nejvíce se ovšem děti rozvíjely po stránce psychosociální (spolupráce, přátelství, rozdělení rolí, radost ze společného úspěchu apod.) 

Celá akce byla skvěle organizovaná. Nebylo zapomenuto ani na zázemí ve stanu, občerstvení a hodnocení. 

V pátek 24.9. na nás čekal u muzea lesní pedagog – paní, která nás zavedla do Gránického údolí, kde se děti propojily s přírodou. Poznávaly stromy, plody, živočichy, aktivně hrou „Na žáby“ chytaly „komáry“ (spolužáky), sluchem rozeznávaly a napodobovaly zvuky různých druhů žab.

V potůčku sítky lovily živočichy a podle klíče určovaly druh. Sledovaly na modelu tok řeky krajinou a důsledky nesprávného tvaru toku. Na zvuk „vábničky“ přibíhaly k „bachyni“ nebo se schovaly u stromů.

Dokonce si děti ve hře vyzkoušely tvrdou činnost brouka „hovnivála“ při koulení své kuličky a seznámily se s obsahem a významem tohoto útvaru. 

Celý týden, hlavně v jeho druhé polovině, nám přálo také počasí. Největší odměnou a nejlepším závěrem, který mě přesvědčil o splnění cíle tohoto týdne, byla slova paní lesní pedagožky:

„Každá třída má nějakou atmosféru, a tato třída má atmosféru dobře fungující rodiny.“

Text: Mgr. Marcela Mittnerová, třídní učitelka 4.C

Fotky ZDE.