Zobrazit navigaci

Příběhy našich sousedů – projekt

středa 25. května 2022 20:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 421x

Od ledna pracují dva pětičlenné týmy žáků 7.A na vzdělávacím projektu organizace Post Bellum a Paměti národa, nazvaném Příběhy našich sousedů. Jejich úkolem bylo najít si pamětníka ze svého okolí, nahrát jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, sepsat životopis, a hlavně vytvořit reportáž. Jeden náš tým se rozhodl zpracovat rozhlasovou reportáž a druhý video.

V průběhu několika měsíců jsme absolvovali různé workshopy, užili si setkání a natáčení s našimi pamětníky, panem Josefem Grossem a panem doktorem Martinem Sykou, navštívili jsme sídlo Pamětí národa a Český rozhlas v Brně.

V současnosti dokončujeme naše reportáže a připravujeme se na závěrečnou prezentaci, která se uskuteční 14.6. 2022 v Centru Louka.

Text a foto: Mgr. Kristina Pojerová