Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Evropský den jazyků

05.10. 2021
Přečteno: 975x

Evropský den jazyků - 26. září - je dnem podpory jazykového vzdělávání v Evropě.

I my jsme věnovali pozornost tomuto významnému datu v naší škole.

Každá třída pojala oslavu ve vlastním stylu, například jsme se věnovali důvodům i výhodám osvojování cizích jazyků z pohledu slavných osobností i z pohledu vlastního. V jiné skupině jsme se přesvědčili o jistém společném jazykovém základu, který má většina jazyků – káva – coffee, kahve, kaffe, kávé, kofe či matka – mother, Mutter, materner, moeder, mať, mamma.

6. B přišla oblečena do barev vlajek různých států, vyrobila si vlaječky a naučila se pozdravit hned v několika jazycích.

Celá fotogalerie ZDE.

Foto: Mgr. Alice Vrbicová, PhDr. Monika Juříková

Text: PhDr. Monika Juříková