Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Školní les

středa 1. června 2022 11:12
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 550x

Konečně je na světě dlouho očekávaný článek o vysazování stromků v našem školním lese! 

Využili jsme nabídky Městských lesů Znojmo a v rámci projektu Les nás baví jsme si vysázeli vlastní les! Žáci 1.B, 1.C, 2.A, 2.B, 3.B, 5.C , 7.B a 7.C se se svými paními učitelkami a asistentkami vydali do městského lesíka, kde strávili celý den usilovnou prací. Pracovníci městských lesů připravili dvě plochy k výsadbě, dodali sazenice stromků (duby, habry, lípy či třešně) a potřebné nářadí. Po důkladném zaškolení se všechny děti pustily do práce. Mladší děti pomáhaly starším a naopak, takže práce šla pěkně od ruky. Do kopání a sázení se zapojily i paní učitelky a asistentky. Doufáme, že všech více jak 900 stromků  v každé oplocence vyroste a vytvoří tak do budoucna příjemné prostředí nejen pro nás, ale i ostatní návštěvníky. Budeme  po dobu pěti let chodit pozorovat, jak sazenice rostou, jak se našim malým stromečkům daří, a pomůžeme lesníkům s různými pracemi. O kousek jsme se přiblížili přírodě a budeme si jí o to více vážit. Spoustu fotek najdete ZDE